Українські автомобільні перевізники несуть колосальні збитки унаслідок неврегульованої ситуації на українсько-польському кордоні, тому дана ситуація вимагає оперативного реагування польського уряду та реальних дій щодо її вирішення. На цьому наголосив у п’ятницю, 1 лютого 2008 року, заступник Міністра транспорту та зв’язку України Леонід Сергієнко.
“Ми б хотіли звернутися до польської сторони з проханням вирішити дане питання, адже вимоги польських митників сьогодні для України виливаються ще в більшу цифру, аніж втрати бюджету Польщі, - сказав заступник Міністра. – Перевізники зупинилися на кордоні і не мають реальної змоги працювати – тому ми маємо надію, що невдовзі робота буде відновлена у звичному режимі”.
За словами Леоніда Сергієнка, збитки, яких зазнає і держава, і перевізники, значні. Заступник Міністра транспорту та зв’язку при цьому наголосив, що питання відшкодування збитків знаходиться у площині інтересів приватних перевізників. “Перевізники підрахують нанесені збитки, - сказав Президент Асоціації міжнародних автомобільних перевізників Леонід Костюченко. – Кожен із перевізників підрахує свої збитки, і коли страйк буде завершено остаточно, ми вимагатимемо їх відшкодування. Ми не ставимо перед державою питання відшкодування збитків, адже автомобільні перевезення – приватний бізнес, тому держава у цій ситуації не повинна нести відповідальність за успіхи приватного бізнесу, - вона тільки створює умови для роботи”. Він наголосив, що держава має у першу чергу нести відповідальність за ті втрати, які несуть державні підприємства, тому автомобільні перевізники на даний час відпрацьовують механізм, який дозволить їм звернутися до іншої держави з вимогою відшкодувати збитки.
|